Достапни линкови

logo-print

Бразил победник на Купот на Конфедерации


Бразил го освои Купот на Конфедерациите откако во финалето успеа со 3-0 да ја победи шпанската репрезентација. Два гола постигна Фред и еден Нeјмар на стадионот Маркана во Рио де Женерио, каде се одигра натпреварот.
Пред стадионот полицијата се судрила со демонстрантите, кои се противат на големите трошоци за организирање на Свeтскиот куп во наредната година.
XS
SM
MD
LG