Достапни линкови

logo-print

Камерон оствари средба со пакистанскиот премиер


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон оствари средба со новоизбраниот пакистански премиер Наваз Шариф. Според сооштението, фокусот на разговорот бил на борбата против тероризмот и напорите за воспоставување мир и стабилност во Авганистан.
Камерон го повикал Пакистан да помогне во изградбата на демократијата во Авганистан. Шариф изјавил дека земјата е посветена во борбата против тероризмот и екстремизмот.
XS
SM
MD
LG