Достапни линкови

logo-print

Офанзива на сириските владини сили во Хомс


Сириските сили лојални на режимот на претседателот Башар ал Асад ја продолжиле офанзивата против реоните контролирани од бунтовниците во градот Хомс, при што загинале три цивили. Сириската организација за човекови права соопшти дека владините воени авиони извршиле напади врз Хомс, при што била урната куќа во која загинале една жена и две деца.
XS
SM
MD
LG