Достапни линкови

logo-print

Кери повторно на средба со палестинскиот претседател


Американскиот државен секретар Џон Кери со палестинскиот претседател Махмуд Абас

Американскиот државен секретар Џон Кери со палестинскиот претседател Махмуд Абас

Американскиот државен секретар Џон Кери треба да се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас со које ќе разговара за обновување на мировните преговори со Израел. Тоа ќе биде третата средба на Кери со Абас во последните денови. Вчера Кери се сретна и со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG