Достапни линкови

logo-print

Конгрес на СДСМ за нов статут на партијата


Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе го одржи 15-от Конгрес на партијата во Скопје. На Конгресот треба да биде донесен нов статут на партијата. Неговото одржување беше договорено на седница на Централниот одбор по изборот на Зоран Заев за нов Лидер на партијата.
XS
SM
MD
LG