Достапни линкови

logo-print

Џеј Ло на роденденот на лидерот на ТуркменистанТуркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов

Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов

Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов го одбележа неговиот 56 роденден со раскошна прослава на која свој настап имаше поп пејачката Џенифер Лопез, кој е првата голема западна ѕвезда која ја посети земјата. Таа настапи заедно со ѕвезди од Украина, Русија и Турција во луксузното одмаралиште на Каспиското езеро Аваза.
Кинеската национална нафтена корпорација која го пренесува туркменистанскиот гас до Кина соопшти дека е одговорна за организацијата на патувањето на Лопез.
XS
SM
MD
LG