Достапни линкови

logo-print

Иванов на прославата за влез на Хрватска во ЕУ


Претседателот Ѓорге Иванов.

Претседателот Ѓорге Иванов.

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, денеска и утре ќе престојува во Загреб, каде ќе присуствува на прославата по повод пристапувањето на Хрватска кон Европската унија. Централната прослава ќе се одржи вечерва на плоштадот „Бан Јелачиќ“, каде ќе се обратат претседателот Иво Јосиповиќ и премиерот Зоран Милановиќ. Утре Иванов ќе учествува на работниот појадок, што за шефовите на делегациите го приредува Јосиповиќ.
XS
SM
MD
LG