Достапни линкови

logo-print

Камерон од Пакистан во посета на Казахстан


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон го посети Исламабад каде разговараше со пакистанските лидери за авганистанскиот мировен процес. Според соопштението, Камерон остварил средба со пакистанскиот претседател Асиф али Задари. Двајцата лидери разговарале за мирот во Авганистан и за соработка меѓу двете соседни земји. Камерон денеска се очекува да пристигне во Казахстан, каде ќе се сретне со претседателот Нурсултан Назарбаев.
XS
SM
MD
LG