Достапни линкови

logo-print

Раскошна роденденска прослава на претседателот на Туркменистан


Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов

Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов

Туркменистанскиот лидер Гурбангули Бедимухамедов го одбележува неговиот 56 роденден со раскошна прослава на која ќе настапува американската поп пејачка Џенифер Лопез, кој е првата голема западна ѕвезда која ќе ја посети земјата. Таа ќе настапува заедно со ѕвезди од Украина, Русија и Турција во луксузното одмаралиште на Каспиското езеро Аваза.
Кинеската национална нафтена корпорација која го пренесува туркменистанскиот гас до Кина соопшти дека е одговорна за организацијата на патувањето на Лопез.
XS
SM
MD
LG