Достапни линкови

logo-print

Обама со пофални зборови за Мендела


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама упати пофалба за моралната храброст на иконата на аперхејдот на Јужна Африка Нелсон Мендела. Обама говорејќи денеска во Преторија за време на прес конференцијата со претседателот Јакоб Зума рече дека триумфот на Мендела во борбата со расната дискриминација била инспирација за светот. Обама ќе се сретне со семејството на 94 годишниот Мендела кој се наоѓа во болница и е во критична состојба.
XS
SM
MD
LG