Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја со закани за критиките од Јужна Кореја


Активист со летоци против Северна Кореја

Активист со летоци против Северна Кореја

Полицијата во Јужна Кореја го откажа лансирањето на летоци против Пјонгјанг, откако нивниот северен сосед се закани дека ќе возврати со насилство. Активисти планираа на границата со Северна Кореја да лансираат балони со гас кои ќе носат околу 200 илјади летоци испишани со критики за властите во земјата. Но полицијата го спречи настанот по предупредувањето од Северна Кореја дека ќе возвратат со оган доколку забележат балони на нивната граница.
XS
SM
MD
LG