Достапни линкови

logo-print

Таткото на Сноуден верува дека неговиот син ќе се врати во САД


Активисти со постери на ликот на Едвард Сноуден

Активисти со постери на ликот на Едвард Сноуден

Таткото на Едвард Сноуден кој е обвинет за шпионажа изјави дека верува оти неговиот син доброволно ќе се врати во САД под одредени услови. Медиумите јавија дека Лони Сноуден планира да напише писмо до Министерството за правда во кое ќе бидат наведени условите во кои ќе се бара неговиот син да не биде притворен пред судењето и да не му биде забрането да зборува јавно.
Лони Сноуден изјави дека неговиот син го прекршил законот со тоа што открил информации за американските тајни програми за надзор, но дека тој не го предал американскиот народ.
XS
SM
MD
LG