Достапни линкови

logo-print

Барање да му се ограничи движењето на руски магнат


Обвинителите побараа од судот во Москва да му го ограничи движењето на рускиот медиумски магнат Алексадар Лебедев кој му удри бокс на негов ривал на телевизиско ток шоу. Во барањето не е предвидена затворска казна за сопственикот на двата британски весници „Индипендент“ и „Лондон ивнинг стандард“. Лебедев е по судови од 2011 година кога пред камера го удри Сергеи Полонски.
XS
SM
MD
LG