Достапни линкови

Хилари Клинтон добитник на „Медал на слободата“


Relations Committee on Capitol Hill in Washington, 23Jan2013

Relations Committee on Capitol Hill in Washington, 23Jan2013

Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон е добитник на овогодишната награда „Медал на слободата“. Клинтон ќе ја прими наградата на 10-ти септември во филаделфискиот Национален уставен центар. Таа наградата ќе ја прими поради долгогодишната кариера посветана на застапување на правата жените во целиот свет како и за останатите животни достигнувања. Филаделфискиот центар оваа награда им ја доделува на луѓе кои ги застапуваат во светот основните начела на демократијата, слободата и еднаквост на луѓето.
XS
SM
MD
LG