Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад на христијанскиот кварт во Сирија


Најмалку четворица загинаа во напад на бомбаш самоубиец во христијанскиот кварт на Дамаск, јавија сиријските државни медиуми. Сиријската обсерваторија за човекови права ја потврди информацијата. Експлозијата се случила во близина на античка црква покрај луксузен ресторан каде често се движел претседателот Башар ал Асад. Во меѓувреме, меѓународниот комитет на црвениот крст соопшти дека планира дополнителни активности за хуманитарна помош за жртвите на сиријскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG