Достапни линкови

logo-print

Состанок на работната група за проверка на избирачкиот список


Работната група за проверка на избирачкиот список во Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи состанок. На состанокот треба да бидат разгледани Протоколот за начинот на ажурирање на Избирачкиот список согласно одредбите на Изборниот законик и Упатството за ажурирање на Избирачкиот список и Информацијата за Меморандумот за соработка помеѓу Мисијата на ОБСЕ во Скопје и ДИК за спроведување заеднички активности за проверката на Избирачкиот список.
XS
SM
MD
LG