Достапни линкови

logo-print

Промовирана Алијансата за позитивна Македонија


Развојот на економијата како предуслов за подобар живот на граѓаните на Македонија ќе биде приоритет на Алијансата за позитивна Македонија, новата политичка партија што денеска беше промовирана во Скопје. Основачите на партијата, поранешниот пермиер Владо Бучковски, бизнисменот Минчо Јорданов и новинарот Љупчо Зиков најавија дека партијата ќе се насочи и кон стратегии за решавање на останатите клучни проблеми во државата. Партијата, која ќе делува како нео-политичка движечка сила во општеството, својот претседател ќе го избира на конгресот што ќе се одржи во септември.
XS
SM
MD
LG