Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ со критика до двете главни партии во Албанија


Гласањето на изборите во Албанија

Гласањето на изборите во Албанија

ОБСЕ соопшти дека меѓусебната недоверба на двете главни партии во Албанија фрлила сенка врз парламентарните избори во земјата. Централната изборна комисија соопшти дека првичните резултати и даваат значителна предност на социјалистичката опозиција предводена од Еди Рама, пред досегашната владејачка гарнитура на премиерот Сали Бериша.
XS
SM
MD
LG