Достапни линкови

Обама-ќе го уапсиме Сноуден


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека ќе ги искористи сите можни средства за апсење на поранешниот сорабтник на разузнавачките служби Едвард Сноуден. Тој е обвинет за неовластено објавување на информации за американските програми за надзор. Сноуден од Москва требаше да отпатува за Куба, но авионот полетал без него.
XS
SM
MD
LG