Достапни линкови

logo-print

Приведен осомничен за убиство на пакистански политичар


Британската полиција приведе маж осомничен за убиството на протераниот пакистански политичар Имран Фарок кое се случи пред три години. Полициските власти соопштија дека осомничениот бил приведен на аеродромот Хитроу под сомнение за заговарање на убиство. Педесет и две годишниот осомничен пристигнал во Лондон на лет од Канада.
XS
SM
MD
LG