Достапни линкови

logo-print

Жестока престрелка во либанскиот град Сидон


Најмалку 12 либански војници загинале во престрелка со вооружени сунитски муслимани во пристанишниот град Сидон. Државната агенција јави дека во престрелката, во која било користено автоматско оружје и гранати, биле ранети 50-тина лица. Милитанти од сунитските муслимани нападнале еден воен пункт отако претходно бил уапсен еден нивни припадник.
XS
SM
MD
LG