Достапни линкови

logo-print

Путин наименува нов министер за еконмски развој


Рускиот претседател Владимир Путин го наименува Алексеј Улјукаев за нов министер за економски развој. Улјукаев досега беше запеник претседател на Банката на Русија и според аналитичарите, е пободник на поголема улога на државата во економијата. Истовремено, Путин ја наименувал Елвира Набулина за претседател на Руската централна банка.
XS
SM
MD
LG