Достапни линкови

logo-print

Едвард Сноуден од Хонг Конг во Москва па во Хавана


Аерофлот соопшти дека поранешниот соработник на американската Национална служба за безбедност Едвард Сноуден слетал во Москва. Тој претходно го напушти Хонк Конг, но Москва не е негова конечна дестинација, затоа што тој резервирал авионски билет од Москва за Хавана, каде што треба да слета на 24 јуни, но и оти резервирал билет од главниот град на Куба до престолнината на Венецуела, Каракас.
САД бараат екстрадиција на Сноуден, откако тој обелодени детали за тајни американски програми за надзор.
XS
SM
MD
LG