Достапни линкови

logo-print

Борби во авганистанска провинција Кундуз


Најмалку 18 талибански милитанти се убиени од страна на авганистанските безбедносни сили во северната провинција Кундуз, соопштија локалните власти. Портпаролот на провинциската полицијата изјави дека борбите меѓу безбедносните сили и милитантите започнале откако талибанските бунтовници нападнале безбедносни контролни пунктови вчера попладне. Портпаролот соопшти дека во борбите е убиен локалниот полициски командант, а еден полицаец е повреден.
XS
SM
MD
LG