Достапни линкови

logo-print

Путин демантира дека Меркел откажала посета на изложба


Рускиот претседател Владимир Путин демантираше дека германската канцеларка Ангела Меркел откажала планирана посета на изложба во Санкт Петерсбург поради спор за украдени уметнички дела од времето на Втората светска војна. На заедничка прес конференција со германската канцеларка, Путин рече дека тој и Меркел заедно ќе ја посетат изложбата, откако се разрешиле проблеми околу распоредите и организацијата.
XS
SM
MD
LG