Достапни линкови

logo-print

Нова жртва од хеморалгична треска во Косово


Едно лице почина на инфективната клинина во болничкиот центар на Косово од хеморалгична треска, информираат од здравствената установа. Станува збор за четврта жртва на оваа болест годинава, рече началникот на Клиниката, доктор Саљи Ахмети. Тој додаде дека на клиниката уште 11 пациенти се лекуваат од хеморалгична треска, од кои двајца се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG