Достапни линкови

logo-print

Русија ќе забрани геј парови да присвојуваат деца


Рускиот Дума ги спречи истополните двојки од странство да присвојуваат руски деца. Станува збор за измени и дополнувања на веќе постоечкиот закон за заштита на сираци кои беа усвоени денеска. Забраната според новиот закон важи за парови од земји каде истополните бракови се одобрени.
XS
SM
MD
LG