Достапни линкови

logo-print

Алиев демантира дека во Азербејџан има политички затвореници


Претседателот на Азербејџан Илхарн Алиев демантира дека има политички затвореници во неговата земја. Тој во Брисел ги прогласи за лажни извештаите во кои се констатираат рестрикции на слободата на медиумите и затворање на политичките противници во Азербејџан. Претседателот исто така вели дека постојат услови за организирање на фер и демократски претседателски избори во октомври.
XS
SM
MD
LG