Достапни линкови

logo-print

Делегација на ЕП ја одложи посетата на Турција


Европската унија ја одложи посетата на парламентарната делегација на Турција по острите критики на Анкара за резолуцијата на Европскиот парламент, со која е изразена загриженост за насилството врз демонстрантите во Истанбул. Европратеникот Елмар Брок изјави дека Турција „треба да научи како да ги прифаќа критиките и оти конструктивниот дијалог набрзо ќе биде обновен.
XS
SM
MD
LG