Достапни линкови

logo-print

Русија против зона забранета за летови над Сирија


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва нема да дозволи воведување зона забранета за летови над Сирија, бидејки тоа би било непочитување на меѓународното право. Русија смета дека тоа би било повторување на сценариото од Либија кога со помош на забраната за летови НАТО од воздух им помагал на либијските бунтовници.
XS
SM
MD
LG