Достапни линкови

logo-print

Полицијата со предупредувања до демонстрантите во Анкара


Полициски сили во Турција предупредија околу илјада синдикалисти да престанат да го бликираат главниот булевар во Анкара или ќе следи интервенција. Синдикалистите се обидуваа да стигнат до реонот Казалај во центарот на градот, развивајќи знамиња и скандирајќи против владата.
XS
SM
MD
LG