Достапни линкови

logo-print

При нападот на воениот аеродром во близина на Дамаск има жртви


Силна експлозија одекна во кругот на воениот аеродром Мезе во близина на сиријскиот главен град Дамаск, при што, според опозицијата загинале 10 а биле ранети 10 војници.
Медиумите и активистите тврдат дека експлодирал автомобил бомба во близина на објектот.
Активистите на опозицијата велат дека приврзаниците на претседателот го блокирале пристапот до аеродромот кој служел и за потребите на семесјтвото на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG