Достапни линкови

Национален штрајк во Турција организиран од Синдикатите


Таксим

Таксим

Пет турски синдикати започнаа национален штрајк денеска против премиерот Реџеп Таип Ердоган поради насилието врз анти владините демонстранти.
Доктори, инженери и стоматолози штрајкуваат во знак на незадоволство од исфрлањето на демонстрантите од паркот Гези во Истамбул.
Зелената површина во центарот на градот веќе две недели е епицентар на протести против актуелната власт во земјата.
Ноќеска имало неколку судири на демонстрантите со полицијата.
XS
SM
MD
LG