Достапни линкови

logo-print

Двајца убиени во Пакистан


Непознати напаѓачи убија двајца волонтери кои работеле на вакцинација против полио во Пакистан. Станува збор за последен од серија напади врз доброволци кои вакцинираат на терен. Инцидентот се случил во областа Сваби.
XS
SM
MD
LG