Достапни линкови

logo-print

Наредба за распуштање на парламентот во Кувајт


Судот во Кувајт нареди распуштање на парламентоти распишување избори. Уставниот суд исто така одлучи против опозициските амандмани на избирачкиот закон кој беше донесен со декрет од емирот. Аналитичарите претпоставуваат дека се создаваат ризици за стабилноста на нацијата која воедно е и голем извозник на сурова нафта.
XS
SM
MD
LG