Достапни линкови

logo-print

Нови протести во Турција


Илјадници жители на Турција излегоа на протести низ улиците на Истамбул откако полицијата употреби солзавец и водени топови за да ги растера насобраните во паркот Гези во центарот на главниот град. Демонстрантите се заложија за продолжување на кампањата против премиерот Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG