Достапни линкови

logo-print

Три нови кандидати за градоначалник на Москва


илустрација

илустрација

Тројца нови кандидати се регистрираа за градоначалничката трка во Москва денеска. Антикорупцискиот блогер Алексеј Навални, заменикот на државната Дума Михаил Дектјарев и Сергеј Митрохин денеска поднесоа кандидатури за локалните избори во Септември и ќе се борат за функцијата градоначалник на рускиот главен град. Со тоа за градоначалник на Москва до сега се кандидираа вкупно осуммина со поднесување на потребните документи до московската централна изборна комисија.
XS
SM
MD
LG