Достапни линкови

logo-print

Критики од партијата на Ердоган за одлуката на демонстрантите


Портпаролот на владеачката Партија на правдата и развојот Хусеин Челик ја критикуваше одлуката на движењето Солидарност за Таксим, од каде соопштија дека ќе продолжат протестите на активистите, пишува турскиот весник на англиски јазик „Хуриет дејли њуз“. “Ако проблемот е поврзан со зачувување на животната средина сите пораки за прашањето се добиени” рече Челик, додавајќи дека прашањето прераснало во нешто повеќе од зачувување на дрвјата.
XS
SM
MD
LG