Достапни линкови

logo-print

Намалени шансите за затворање на сиријскиот воздушен простор


Белата куќа во Вашингтон ги намали шансите за затворање на воздушниот простор над Сирија. Заменик националниот советник за безбедност Бен Роудс рече дека ваквата одлука многу потешко ќе се спроведе, додавајки дека воведувањето забрана за прелетување на Сирија ќе биде поопасно и поскапо од во споредба со Либија во 2011 година. Роудс рече дека Вашингтон се уште нема одбиено ниту една опција за помагање на сиријската опозиција.
XS
SM
MD
LG