Достапни линкови

logo-print

Ердоган во одбрана на полициските акции


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ги бранеше акциите на полицијата против антивладините демонстранти, обвинувајќи ги западните земји за двојни стандарди. Според Ердоган, целиот свет ја нападна турската полиција за начинот на која интервенирала во растурањето на, како што изјави, незаконските активности. „Има десетици примери каде што солзавец и водени топови биле употребувани од полиците во Соединетите држави, Европската унија и Русија.
XS
SM
MD
LG