Достапни линкови

logo-print

Шестмина полицајци убиени во Авганистан


Тела на шестмина убиени полицајци биле најдени во близина на еден контролен пункт во авганистанската провинција Хелманд. Локалните власти соопштија дека тие најверојатно биле убиени од друг полицаец кој избегал. Претставници на талибанците изјавија дека тие полицаецот бил регрутиран од нив. Во Авганистан во изминативе неколку месеци зачестија ваквите инциденти.
XS
SM
MD
LG