Достапни линкови

logo-print

БиХ поради протестите нема седница на Советот на министри


Сарајево

Сарајево

Претседател на Советот на министри на БиХ Вјекослав Беванда, порача дека нема да свикува седници затоа што нема безбедносни услови поради протестите на граѓани кои се бараат за итно усвојување на законот за единствен матичен број. Кога ќе има услови седница ќе биде свикана.
XS
SM
MD
LG