Достапни линкови

logo-print

Протести во Сараево за ЕМБ


Пред зградата на федералните институции во Сараево, денеска се собраа неколку илјади луѓе, кои бараат под итно да биде донесен Законот за единствен матичен број, кој не важи од 12-ти февруари. Демонстрантите бараат и да биде формиран државен фонд на солидарноста и од платите на пратениците и министрите , во него да се издвојува по 30 насто.
XS
SM
MD
LG