Достапни линкови

logo-print

На израелските војници ќе им се забрани употреба на социјалните мрежи


Израелската војска има намера да ја ограничи строго употребата на социјалните мрежи за своите припадници, од безбедносни причини. Како што се наведува во нацрт планот, војниците ќе можат да имаат свои профили, но не и да објавуваат фотографии во униформа или од воениот објект. На припадниците на некои специјализирани единици ќе им се забрани целосно појавувањето на социјалните мрежи.
XS
SM
MD
LG