Достапни линкови

logo-print

Протестите во Сараево продолжуваат


Во Сараево и во текот на ноќта продолжија протестите во зградата на заедничките институции на БиХ а демонстрантите упорно бараат донесување на закон за матичните броеви на граѓаните и основање на фонд за помош на болните деца.
Демонстрантите не им дозволуваат да излезат на околу 1000 лица кои од вчера се наоѓаат во зградата на државните институции. Во зградата се наоѓаат Парламентот на БиХ, Совето на министрите на БиХ и министерствата.
XS
SM
MD
LG