Достапни линкови

logo-print

Најмалку петмина загинати во серија напади во Ирак


Ирачките власти соопштија дека во неколку денешни напади, меѓу нив и со автомобил бомба, загинале најмалку пет луѓе во Багдад, додека дваесетина други биле ранети. Ваквите напади зачестија во Ирак во изминативе неколку месеци. Според податоците на Обединетите нации, само во мај загинале илјада цивили. Тоа бил најсмртоносен месец во Ирак од 2008 година.
XS
SM
MD
LG