Достапни линкови

logo-print

Сириската војска ја поврати контролата врз преминот на Голан


Голан

Голан

Силите лојални на сирискиот претседател Башар ал Асад ја повратиле контролата врз централниот премин Кунеитра на линијата на прекинот на огнот на Голанската висорамнина меѓу Сирија и Израел. Претходно, израелското воено радио јави дека сириските бунтовници го ставиле под контрола овој премин. Преминот Кунеитра е единствен директен премин меѓу Израел и Сирија.
XS
SM
MD
LG