Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Фатмир Бесими во Париз


Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими денеска престојува во работна посета на Париз, на  разговори со претставници на Франција во пресрет на самитот на Европската унија на кој ќе се решава за доделување датум за почеток на преговори со Македонија. По посетата на Лондон и на Брисел, Бесими утре треба да престојува во Берлин. Во рамките на неговата турнеја е предвидено тој да ги посети Мадрид и Даблин.
XS
SM
MD
LG