Достапни линкови

logo-print

Груевски го поканил Заев на средба во Владата


Премиерот Никола Груевски денеска телефонски му го честита на Зоран Заев изборот за претседател на СДСМ.
Груевски, како што велат од Владата за МИА, му посакал на Заев добро здравје и мудрост во работата. Согласно претходно востановената пракса за средба на премиер и лидер на опозицијата, Груевски го поканил Заев да се сретнат в четврток (6 јуни) во просториите на Владата на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG