Достапни линкови

logo-print

САД не се откажуваат од ракетниот штит во Европа


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека САД не се откажале од ракетниот штит во Европа поради противењето на Русија.
Кери на заедничката прес конференција во Вашингтон со неговиот полски колега Радослав Сикорски изјави дека на Москва не и се направени остапки на тој план и дека и другите делови од програмата ќе бидат имплементирани.
XS
SM
MD
LG